Hanne har 25-års jubilæum hos HTH

- Det er en glæde, at en medarbejder kan fejre et 25-års jubilæum i tider hvor krav til forandring og tilpasningsevne er sat øverst på listen, fortæller butikschef hos HTH Køkkenforum i Ølgod.

Før tiden som indretningskonsulent var Hanne først ansat tre år i produktionen med opgaver i lågeafdelingen, hvorefter hun søgte et årsvikariat i eksportafdelingen som ordrebehandler for det tyske, islandske og hollandske marked. Derefter tiltrådte Hanne en stilling i kørselsafdelingen, hvor hun med kyndig hånd tog sig af de mange opgaver, der primært var tilknyttet eksport- og hjemmemarkedet. Efter 11 år søgte Hanne nye græsgange og fik pr. 1. maj 2004 én af de ledige stillinger i forbindelse med åbningen af HTH Køkkenforum Ølgod.

- Hanne er en glad person med et livligt gemyt, der er med til at sætte kulør på tilværelsen til glæde for både kunder og kolleger. Hun har desuden et godt forhold til alle vore håndværkskunder, der også er en vigtig medspiller i vort nærmiljø, fortæller Peder Gammelmark.

Hanne bor med sin familie i Ølgod. Fritiden fordrives med både fodbold, løb og golf samt ikke mindst sammen med det nye lille barnebarn, der tager den sidste del af fritiden.

HTH Køkkenforum, NOBIA Danmark A/S ønsker Hanne tillykke med jubilæet og takker for 25 års dygtig og engageret indsats for virksomheden.