Tand-eftersyn og klippekort til mor

Gave: Søndag er det mors dag, men hvad skal mor mon have? Her er to ideer: Et gavekort til tandlægen eller hvad med et klippekort på blomster.

Kommunen: Hvordan udtrykker man sin kærlighed til sin mor i en enkelt gave?

Det er der måske mange børn (i mange aldre), som spørger sig selv forud for den forestående morsdag.

Her er et par mere eller mindre utraditionelle ideer, vi på redaktionen er faldet over:

Flere dropper helt at gå til tandlægen. Det kan der selvfølgelig være mange forskellige grunde til. En af dem er prisen. Derfor har kæden ”din Tandlæge” nu fået en god ide: Et gavekort, så man kan forære dem man holder af, en tur i tandlægestolen.

Gavekortet kan købes på ”din Tandlæges” klinikker eller på nettet. I Varde er tandlægerne på Markedspladsen med i kæden.

En anden og måske lidt mere traditionel gave er blomster - men blomster, som bliver ved med at give.

Flere blomsterhandlere tilbyder nemlig klippekort på blomster, hvor mor flere gange kan hente en frisk buket.God mors dag.

hdm